komail
08 بهمن 1401 - 13:20

وزیر کشور: همزمان با دهه فجر امسال، شکستی دیگر برای دشمن رقم خورد

وزیر کشور گفت: امسال در حالی به استقبال دهه فجر می‌رویم که یک شکست دیگر دشمن در فشار حداکثری و در تلاش برای ایجاد آشوب و اغتشاش در کشور رقم خورده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از ری، احمد وحیدی وزیر کشور صبح امروز در دومین نشست مشترک معاونین استاندار، مدیران‌کل ستادی، فرمانداران و بخشداران استان تهران در شهرری، با اشاره به پیش‌رو بودن ایام‌الله دهه فجر، اظهار کرد: در این ایام پروژه‌های متعددی برای افتتاح آماده خواهد شد، دهه فجر دهه نشاط، امید و حرکت رو به جلو است.

وی گفت: هر ساله در ایام‌الله دهه فجر نیروی جدیدی به مردم کشور تزریق می‌شود و با کمک همین انرژی جدید، یک سال پر از تلاش دیگر را شروع خواهند کرد.

وزیر کشور افزود: امسال در حالی به استقبال دهه فجر می‌رویم که یک شکست دیگر دشمن در فشار حداکثری و در تلاش برای ایجاد آشوب و اغتشاش در کشور رقم خورده است، از این‌رو همه مردم کشور با شور و نشاط در برنامه‌های این دهه شرکت خواهند کرد و امیدواریم دهه پرنشاط و پرشوری داشته باشیم.

وحیدی در ادامه با تاکید بر جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز، اظهار کرد: شهرک‌های اقماری بنا است بخشی از جمعیت را در خود جای دهند، اما ظرفیت‌های زیستی استان تهران با مهاجرت‌ها خوانش ندارد و باید زیرساخت‌ها برای اسکان در شهرک‌های اقماری ایجاد شود.

وی با بیان اینکه سیاست‌ اصلی مهاجرت معکوس است که در این راستا توجه به روستاها و شهرهای کوچک اهمیت دارد، گفت: باید در طرح‌های آمایش سرزمینی برای این منظور برنامه‌ریزی کرده و سیاست‌هایی را در نظر گرفت که نیاز نباشد مردم مهاجرت کنند که یکی از آنها تولید اشتغال و ایجاد جاذبه‌ها در نقاط دیگر است.

وزیر کشور در رابطه با حضور اتباع در شهرهای اقماری بیان کرد: برخی از این اتباع مجوز اقامت داشته و برخی فاقد مجوز بوده و در طرح سرشماری وزارت کشور شرکت نکرده‌اند و از نظر ما حضور آن‌ها غیرمجاز قلمداد می‌شود، بنابراین به‌کارگیری آن‌ها مادامی که شناسایی و احراز هویت نشوند، غیرمجاز است.

وحیدی ادامه داد: کارفرمایان برای بکارگیری اتباع باید به این نکته توجه کنند که این اتباع باید شناخته‌شده و در سرشماری حضور داشته باشند و کارت شناسایی برای آنها صادر شده باشد.

وی در ادامه با اشاره به صف‌های طولانی نانوائی‌ها در برخی شهرستان های تهران، تصریح کرد: با افزایش سهمیه آرد و همچنین نظارت بر نانوایی ها، باید این صف‌های طولانی رسیدگی و برطرف شود تا آردهای تحویلی در چرخه مصرف استفاده شده و خارج از چرخه به فروش نرسد.

پایان پیام/۶۷۰۶۲

منبع: فارس
شناسه خبر: 1002391