komail
09 بهمن 1401 - 00:53

سومین شنبه اعتراضات علیه نتانیاهو برگزار شد + فیلم

در حالی که نتانیاهو سعی می‌کرد بحران مشروعیت خود را پشت تهدید به کشتار فلسطینیان مخفی کند، چند ده هزار نفر از صهیونیست‌ها تجمع اعتراض آمیز خود را برگزار کردند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، با وجود هیاهوی تبلیغاتی نتانیاهو و تلاش‌های رسانه‌ای از طریق کشتار فلسطینیان تظاهرات گسترده صهیونیست‌ها علیه سیاست‌های بنیامین نتانیاهو امروز شنبه نیز برای سومین هفته پیاپی در تل‌آویو و شماری از شهرهای دیگر فلسطین اشغالی ادامه پیدا کرد.

وای نت وبسایت آنلاین روزنامه یدیعوت احارانوت در گزارشی در این رابطه خبر داد، تلاش‌های زیادی از سوی برخی از محافل برای لغو این تظاهرات صورت گرفته بود، اما با این وجود مردم معترض در خیابان‌های تل‌آویو تجمع کرده و اعتراض خود را به سیاست‌های نتانیاهو ابراز داشتند.

 

 

به نوشته این رسانه عبری زبان هزاران نفر از صهیونیست‌ها شامگاه شنبه در تل‌آویو و شماری از شهرهای (فلسطین اشغالی) تجمع کرده و اعتراض خود را نسبت به سیاست‌های نتانیاهو ابراز داشتند.

وای نت تاکید کرد، فقط 13 هزار نفر در حیفا در این تجمعات شرکت کردند.

در بخش دیگری از گزارش هم آمده است، یائیر لاپید رهبر مخالفان که در تجمع اعتراض آمیز در مقابل مقر نخست وزیر در قدس حاضر شده بود گفت: کابینه نتانیاهو را متهم کرد، کابینه نتانیاهو در صدد متلاشی کردن ما از درون است.

در این بین یسرائیل هیوم رسانه متحد نتانیاهو تلاش کرد به اختلافات دایر بین مخالفان نتنیاهو را پررنگ کند و با تبعیت از سیاست‌های نتانیاهو به مسئله الزام لغو این اعتراضات در سایه شرایط فوق العاده‌ای که اسرائیل در حال حاضر با آن دست به گریبان است، اشاره کرد.

روزنامه معاریو هم در گزارشی از این تظاهرات نوشت: در سایه حملات شدیدی که فلسطینیان انجام دادند، اعتراض مردمی علیه اصلاح قوانین این هفته نیز برگزار شد.

به نوشته این رسانه عبری زبان موشه یعلون با حضور در چهارراه ازرائیلی در تل‌آویو ادعا کرد: در حالی شاهد کشته یا زخمی  شماری از همقطارانش در دوره خدمتش در ارتش بوده است، که امروز می بیند یک دیکتاتور بر اسرائیل حکومت کرده و امنیت اسرائیل را با سیاست‌ها و رفتارهایش به خطر می‌اندازد.

یعلون همچنین اعتراف کرد، 29 سال پیش، 29 نمازگزار در حرم ابراهیمی قتل عام شدند و امروز حامی این اقدام خود وزیر امنیت شده است.

تظاهرات موازی دیگری نیز همزمان با آن در میدان هابیما برگزار شد که در آن سخنرانی‌های در انتقاد از نتانیاهو، وزرای کابینه‌اش و سیاست هایش ایراد شد.

کالیت اویتال عضو سابق کنیست در این رابطه اعتراف کرد: تمامی ما امروز شاهد فروپاشی رؤیای بنیانگذاران اسرئیل و از بین رفتن پروژه اسرائیل هستیم.

گفتنی است طی دو هفته گذشته تظاهرات اعتراض آمیز مشابهی علیه سیاست‌های بنیامین نتانیاهو با حضور چند ده هزار نفری صهیونیست‌ها برگزار شده بود.

 انتهای پیام/*

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1003735