komail
12 آذر 1401 - 12:46

توزیع نهال از دی ماه به شهروندان تهرانی

مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران از توزیع نهال و گونه‌های گیاهی به شهروندان از ابتدای دی ماه امسال خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علی محمد مختاری؛ مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری تهران امروز همزمان با پانزدهمین شنبه امید و افتخار و در آئین بهره‌برداری از پروژه‌های مناسب‌سازی معابر و فضاهای عمومی تهران با اشاره به اینکه 2 هزار و 352 بوستان منطقه‌ای در تهران وجود دارد، اظهار کرد:در طی سالیان گذشته 127 بوستان مناسب‌سازی شده بود و در این دوره نیز 58 بوستان به صورت کامل مناسب‌سازی شده است و 53 بوستان هم تا پایان سال مناسب‌سازی می‌شود. 

وی با اشاره به سرانه فضای تهران گفت: سرانه فضای سبز در بخش درون‌شهری 16 متر است و در برنامه ما این است تا توزیع عادلانه فضای سبز را در مناطق داشته باشیم. 

مختاری تصریح کرد: به دنبال این هستیم تا سرانه فضای سبز را حداقل یک متر افزایش دهیم و در دو بوستان مناسب‌سازی شده در دو منطقه 17 و 10 حدود 150 میلیارد تومان هزینه شده است. 

مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری تهران اظهار کرد: بیش از 32 پروژه کلان در دستور کار قرار دارد و تعدادی از آنها تا پایان سال به بهره‌برداری خواهد رسید و براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته تا پایان سال 1500 هکتار یه کمربند سبز تهران افزود خواهد شد.

وی در پایان از توزیع نهال در شهر تهران خبر داد و گفت: از ابتدای دی ماه نهال و گونه گیاهی را از طریق سامانه 137 در اختیار شهروندان قرار خواهیم داد.

به گزارش تسنیم، مهدی چمران نیز در این مراسم اظهار کرد: از سال 1384 ستاد مناسب‌سازی شهر تهران تشکیل و اقدامات زیادی نیز انجام شد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه برجسته‌سازی موزاییک در معابر با مشکلاتی همراه بود و انتهای این معابر مشخص نبود، گفت: ابتدا و انتهای مناسب‌سازی باید مطلوب باشد.

وی با تاکید بر اینکه اگر مناسب‌سازی از ابتدای کار صورت بگیرد، عملیاتی‌تر و ارزان‌تر خواهد بود، تصریح کرد: مناسب‌سازی ساختمان‌های خصوصی و شخصی‌ساز نیز باید بر اساس قوانین انجام شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 894705